DSC_0407gSekmadienio popietę buvo galima pamatyti neįprastą vaizdą – būrius į bažnyčią traukiančių kauniečių su savo augintiniais. Spalio 4 dieną paminėta Pasaulinė gyvūnų ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šios dienos misija – pagerbti visas gyvūnų formas bei žmogaus ir gyvūno stiprų tarpusavio ryšį. Šis renginys buvo puiki proga įsitikinti, kokie svarbūs yra mums mūsų mažieji draugai.
1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų.
Jau eilę metų vykstantis renginys į Kauno pilies daubą pritraukė ne tik daugybę šeimininkų su savo mažaisiais augintiniais, vaikų ir jų tėvelių, bet ir miesto svečių. Šventėje buvo galima pamatyti ne tik šunų, bet ir rečiau laikomų gyvūnų: voverių skraiduolių, šeškų ar net beždžionę, kurių auginimo ypatumais dalinosi šeimininkai. Didelis dėmesys buvo skirtas ir „Būsimo šeimininko akademijai“, kurią įkūrė LSMU Veterinarijos akademijos studentų asociacija (VASA), kurios metu atėję vaikai ir jų tėveliai buvo supažindinami su gyvūnų anatomija, kaip apsaugoti augintinius nuo išorės ir vidaus parazitų bei dar daug kitų įdomybių. Mažiesiems lankytojams LSMU studentai leido pažiūrėti įvairius preparatus per mikroskopą. VASA palapinėje žmonės galėjo užpildyti anketą ir pasidomėti koks gyvūnas jam yra tinkamiausias. Atlikus testą buvo galima sužinoti kokį gyvūną žmogus galėtų auginti ir pasitarti jo auginimo klausimais. Renginio metu netrūko ir gerų emocijų. Puikų pasirodymą surengė Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ir policija su keturkojais pagalbininkais. Buvo galima stebėti tarnybinio šuns narkotikų ir sprogmenų paiešką ar nusikaltėlio sulaikymą. Parodomąją pozityvios dresūros programą surengė ir šunų dresūros mokykla „Reksas“. Šventės metu buvo galima įsigyti iš samojedų kailio numegztų megztinių ir šalikų, kurie ypač traukė atėjusių apsilankyti žmonių dėmesį. Puikų pasirodymą surengė ir LSMU tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“. Dalyviai galėjo pabendrauti su „Lietuvos kinologų mėgėjų sąjunga“, kurie su malonumu atsakinėjo į visus rūpimus žmonių klausimus. Beglobių gyvūnų prieglauda „Pifas“ surengė ir leido pasižvalgyti po mini beglobių gyvūnų nuotraukų parodą, o patikusiam – suteikti naujus namus. Renginio pabaigoje šeimininkai ir jų augintiniai buvo apdovanoti nominacijose. Šis renginys – tai puiki galimybė parodyti savo augintinį, papasakoti apie jo sugebėjimus ir išdaigas, atsiradimo šeimoje istoriją.
Iš šventės dalyvių ir žiūrovų spinduliavo meilė ir susižavėjimas mažaisiais augintiniais.
Mes už tuos, kurie negali apsiginti. O tu?
Milda Žemaitytė