Įsibėgėjus mokslo metams, pirmakursiai, pasirinkę įvairias studijų programas, jau gali pasakyti, kas patinka, o kas LSMU Veterinarijos akademijoje kelia problemų. Pakalbinti veterinarinės medicinos pirmakursiai džiaugiasi, kad pirmame kurse jau mokama anatomijos, kuri,jų ir dėstytojų nuomone, kol kas iš visų paskaitų yra svarbiausia ir naudingiausia veterinaro specialybei. Be to,  vykdomi praktiniai darbai yra išbandymas: reikia priprasti prie nugaišusių gyvūnų kūnų, dvėselėnos kvapo, nebijoti preparuoti, liesti, nes jei to negali daryti ir jau dabar supranti, tada gali laiku nutraukti studijas – ieškoti kitų savirealizacijos sričių.

 

 

 

10155130_954974747850230_3495047295834386729_n

 

                      Daugelis būsimų veterinarų pirmakursių džiaugiasi savo grupe: susipažinę vos prieš porą mėnesių, tapo geri draugai. Vieni kitais rūpinasi, padeda iškilus sunkumams, kartu praleidžia kuklų laisvalaikį. Šilti tarpusavio santykiai reikalingi ypač tiems, kurie Kaune yra ,,svetimi“.

vetai

                       Studentams labai svarbūs ir santykiai su  dėstytojais. Juk mokyklose dauguma buvo itin globojami rūpestingų mokytojų. Tai ir dabar džiaugiamasi tais dėstytojais, kurie nuoširdžiai skatina mokytis, vis primena, kad geriausia laiku atsiskaityti koliokviumus, moko planuoti laiką.    Taip pat Veterinarijos akademijos naujokams patinka zoologijos, analizinės chemijos paskaitos, labai laukia gruodžio mėnesį prasidėsiančių zoologijos laboratorinių darbų vivariume. Nauji, dar nė karto neišbandyti dalykai vilioja.

Praėjus dviem mokymosi mėnesiams, studentai turi ir keletą pastabų. Jie skundžiasi dideliais informacijos kiekiais: daug gaunamos medžiagos reikia labai greitai suprasti ir, žinoma, išmokti. Jau įvykę atsiskaitymai liudija –  viskas yra įmanoma ir įveikiama, bet ,,fuksai“ (paveikti skaitytų psichologijos straipsnių) svarsto, ar tai ilgai išliks atmintyje ir ar visa tai bus naudinga dirbant?.. Suprantama, kad Veterinarijos akademija ruošia ne tik specialistus, o ir plačiau išsilavinusius žmones. Labai norėtųsi, kad per trumpą laiką gautas informacijos kiekis išliktų kuo ilgiau, kad dėl įvairių dalykų žinių gausos nenukentėtų žinios, tiesiogiai  reikalingos norint būti puikiu specialistu, – štai kas ypač neramina šių metų veterinarinės medicinos studentus. Be to, daugelis, ypač tie, kurie negyvena bendrabučiuose, yra nepatenkinti tvarkaraščiais, nes gausu langų.

Kitų studijų programų studentai ( besimokantys gyvūnų mokslo, gyvulininkystės technologijų, veterinarinės maisto saugos, maisto mokslo) yra patenkinti, kad  gerai sutaria su grupės draugais, dėstytojais, kad yra daugybė popaskaitinės veiklos, kaip šokių kolektyvas ,,Džiugūnas“, VASA, Maisto draugija ir kt. Na, o nerimauja taip pat dėl didelių informacijos kiekių bei koliokviumų tvarkaraščių, nes daugelis koliokviumų vyksta tą pačią savaitę kasdien, o kartais net keli per dieną.

Pirmieji studijavimo mėnesiai yra sudėtingi: išsiskyrimas su šeima, pažįstamais, įprastais darbais, visiškai nepažįstami žmonės, naujos darbo sąlygos, kiti reikalavimai… Labai svarbu, kad už aukštojo mokslo programas atsakingi bei kompetentingi asmenys nepamirštų –  adaptacinis periodas  reikalingas ir pirmakursiams, nes jie turi tapti (arba išlikti)  kūrybingi, dori, iniciatyvūs, išsilavinę, savarankiški, verslūs ir sveiki visuomenės nariai (ištrauka iš LSMU misijos).

pirmas kursas

 

Vilmantas Vaitkus