VASA-2016-193

Ankstyvas gegužės 7-tosios rytas Santakos parke, o aplinkui pilna žmonių su keturkojais, skamba muzika bei  juokas. Kas gi ten vyksta? Aš jums papasakosiu!

Jau antrus metus organizuojamas ,, Šeimos savaitgalis su augintiniais“ ir vėl buvo pasiruošęs nustebinti kauniečius bei miesto svečius, tik šį kartą dar didesnis bei smagesnis! Kaimo zona, bėgimas su augintiniais, būrys dalyvių, pripučiami batutai ir speciali pramogų zona vaikams bei dar daugiau – visa tai subūrėme į vieną vietą tam, kad renginys įsimintų ilgam.

Renginio pradžią skelbė 1000 metrų bėgimas su augintiniu. Greičiausi dalyviai buvo apdovanoti.VASA-2016-153

Kaimo zonoje buvo galima pamatyti ir paglostyti asilą Klevuką, ožkyčių šeimyną, avis, antis bei vištas, pašnekinti sparčiai šalyje populiarėjančius pankus – alpakas. Vietoje vyko edukacijos apie kaimo gyvūnus, kaimo rakandų paroda, buvo eksponuojamas karvės skrandžio tūris, pasakojama apie bites.

Palapinių miestelyje praeivių laukė gausus būrys dalyvių: apie zoonozes pasakojo Visuomenės sveikatos biuras, savaitraštis Kaunui siūlė prenumeratas, Kaniterapijos centras pasakojo apie sparčiai populiarėjančią terapiją su šunimis. Įspūdingus svorius tampė ir į aukštį šokinėjo VŠĮ ,,Stiprūs šunys“ keturkojai atstovai. Prieglaudos Nuaras, Penkta koja bei Dogspotas pristatė savo veiklą bei beglobiukams ieškojo naujų ir mylinčių šeimininkų. Dresūros mokyklos Reksas kolektyvas parodė kokie paklusnūs ir išradingi gali būti mūsų augintiniai. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato kinologai kartu su tarnybiniais šunimis leido įsitikinti, kad nei vienas nusikaltėlis neliks nesustabdytas. Dr. Leono Kriaučeliūno ir RuminaVet veterinarijos klinikų atstovai konsultavo šeimininkus gyvūnų priežiūros klausimais, o Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atstovai keturkojams suteikė naujas, pavasarines šukuosenas. Gyvūnų gerovės iniciatyvos pasakojo apie beglobių situaciją Lietuvoje, pristatė su gyvūnų gerove susijusius projektus ir rengė įvairias pramogas ne tik vaikams, bet ir augintiniams. VASA palapinėje buvo galima pasimokyti anatomijos, atlikti operaciją sergančiam meškinui, sužinoti apie pirmąją pagalbą augintiniui ar per mikroskopą pažiūrėti kaip atrodo plaukas ir kiti įdomūs dalykėliai. Taip pat buvo pristatytas geltonojo kaspino projektas, siekiantis perspėti žmones apie augintinius, kuriems reikia erdvės.

VASA-2016-156X faktoriaus laimėtoja bei veterinarijos gydytoja Giedrė Vokietytė atidarė renginį, o jai talkino ir nuolat scenoje darė pasirodymus šokių kolektyvas ,,Džigūnas“, vaikų pop grupė ,,M2‘‘, ,,Original copy“, vaikų šokių studija ,,24/7“, Laura Mažonytė, merginų grupė ,,Easy“ . Šalia scenos vyko įvairūs konkursai, kurių metu buvo renkami mažiausi bei didžiausi, talentingiausi augintiniai.

Norime padėkoti savo generaliniams rėmėjams – Hills ir Bayer, renginio globėjui LR Seimo pirmininko pirmajam pavaduotojui Vydui Gedvilui bei visiems rėmėjams ir partneriams.

Iki susitikimo kitais metais!

Audronė Daknytė

Daugiau informacijos www.suaugintiniu.lt