Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Atsiskaitymo būdai

Mokėjimo pranešime nurodyta rinkliava sumokama už pasirinktus mokėjimo pranešime nurodytus laikotarpius (už ketvirtį arba visą mokestinį laikotarpį).

Kai mokama už visą mokestinį laikotarpį, mokėjimas turi būti atliktas iki mokestinio laikotarpio pirmojo ketvirčio pabaigos.

Kai mokama kas ketvirtį, kiekviena rinkliavos dalis turi būti sumokama iki einamojo ketvirčio paskutinės dienos.

 

Elektroniniai apmokėjimo būdai:

•     Bankinis pavedimas. Gavėjas: Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Sąskaitos Nr. LT34 4010 0510 0422 7917 (Luminor bankas). Mokėjimo paskirtyje turi būti nurodytas Mokėtojo kodas.

•     VASA savitarna https://savitarna.vasa.lt  (taikomas tarpininko mokestis 0, 34 EUR)

•     UAB „Viena sąskaita“ www.vienasaskaita.lt  

•     E. sąskaita (elektronine bankininkyste) visuose Lietuvoje veikiančiuose bankuose. Užsisakant e. sąskaitos paslaugą būtina nurodyti rinkliavos mokėtojo kodą. Pasirinkus šį apmokėjimo būdą, taip pat galima užsisakyti automatinio apmokėjimo paslaugą

•     Per mobiliąją programėlę „Perlas Go“

Vienu metu galima turėti tik vieną elektroninių sąskaitų teikimo kanalą. Klientai mokantys rinkliavą per „Vieną sąskaitą“, negali sudaryti e. sąskaitos paslaugos sutarties. Tai apsaugo mokėtoją nuo tos pačios įmokos mokėjimo kelis kartus.

 

Fizinio apmokėjimo priėmimo vietos:

Prekybos tinklo „Maxima“ kasos, „Lietuvos paštas“ skyriai, „PayPost“ aptarnavimo vietos, loterijos „Perlas“ terminalai, kioskai „Lietuvos spauda“ ir „Spauda“ bei „Narvesen“ ženklu pažymėtos parduotuvės. Įmokų priėmimo vietose apmokėti sąskaitą galima grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele. Apmokėjimo metu reikia pateikti sąskaitą su brūkšniniu kodu.

 

Skolos ir jų apmokėjimas

Praleidus mokėjimo pranešime nurodytus rinkliavos sumokėjimo terminus, nesumokėta rinkliava išieškoma Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka, įskaitant galimybę vykdyti neteisminį ir teisminį skolų išieškojimą.

Įsiskolinimo už rinkliavą mokėjimus galima išdėstyti dalimis, bet ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui.

Kai įsiskolinimas už rinkliavą yra iki 250,00 Eur tarp „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ ir įsiskolinusio fizinio ar juridinio asmens pasirašomas susitarimas dėl skolos išdėstymo dalimis. Pasirašydamas susitarimą fizinis ar juridinis asmuo įsipareigoja mokėti susidariusį įsiskolinimą dalimis, numatytais terminais, o „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ įgyja reikalavimo teisę.

Kai įsiskolinimas už rinkliavą viršija 250,00 Eur pasirašomas susitarimas tarp „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ ir įsiskolinusio fizinio ar juridinio asmens dėl skolos išdėstymo dalimis ir vekselis.

Dėl skolos už rinkliavą mokėjimo dalimis kreipkitės į VASA Klientų aptarnavimo skyrių.

Rinkliava gali būti perduota išieškojimui iškart po to, kai sueina mokėjimo pranešimo terminas. Laikoma, kad skola susiformuoja kitą dieną po pranešimo apmokėjimo termino pabaigos, pavyzdžiui, kitą dieną po mokestinio laikotarpio pirmojo ketvirčio pabaigos.

Jeigu sumokėjote rinkliavą, tačiau gavote pranešimą apie skolą

Jeigu rinkliavą sumokėjote, pateikite VASA mokėjimą (-us)  patvirtinančius dokumentus. Gali būti, kad rinkliavą pervedėte ne į tą surenkamąją sąskaitą  arba nurodėte  ne tą mokėtojo kodą.

Jeigu rinkliavą už Jus sumokėjo kitas asmuo, apie tai informuokite, kad mokėjimas būtų tinkamai priskirtas. Mokėjimo (-ų) pavedimo kopiją (-as) galite siųsti el. paštu [email protected].

Jeigu gavote dokumentus iš teismo apie skolą / delspinigius, nors nesate negavęs (-usi) mokėjimo pranešimo

Gali būti, kad nepranešėte „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“  apie pasikeitusį adresą ir sąskaita buvo nusiųsta senuoju adresu arba buvo pamesta siuntimo metu. Jei pakeitėte gyvenamąją vietą, nepamirškite apie tai informuoti Gyventojų registro tarnybos ir  deklaruoti naują gyvenamąją vietą. Apie naują adresą informuokite ir VASA.

Apsaugokite savo asmens duomenis ir nepraleskite mokėjimo pranešimų, pasirinkdami mokėjimo pranešimus gauti el. paštu (INSTRUKCIJA KAIP UŽSISAKYTI).

Skolos administravimo mokestis

Skolų administravimo įmonė taiko skolos administravimo mokestį, kuris skaičiuojamas nuo perduotos administravimui sumos. Skolininko pareiga atlyginti kreditoriaus išlaidas, susijusias su skolos išieškojimu, tai numato Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.63 straipsnio 2 dalis, 6.249 straipsnio 4 dalies 3 punktas.

Skolos administravimo mokestis skaičiuojamas nuo perduotos administruoti sumos.

Jeigu rinkliava buvo perskaičiuota ir mokėjimo suma sumažėjo, „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ specialistai apie tai informuoja skolų administravimo įmonę.  Jeigu perskaičiavus rinkliavos mokestį, sumažėjo ir skolos administravimo mokestis, apie tai Jus papildomai informuos skolų administravimo įmonė. Jeigu perskaičiavus rinkliavą, skolos administravimo mokestis nepasikeitė, papildomas pranešimas nebus siunčiamas.

Jūs taip pat turite teisę kreiptis į skolos administravimo įmonę ir pasitikslinti ar pasikeitė skolos administravimo mokestis.

Jeigu rinkliavos skolos administravimo mokestį netyčia sumokėjote į rinkliavos sąskaitą

Įmoka gali būti susigrąžinta. Jūs turite kreiptis į „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ bei užpildyti prašymą dėl įmokos grąžinimo ir pinigai bus grąžinti į nurodytą mokėtojo sąskaitą. To nepadarius suma bus įskaityta į rinkliavos mokestinį laikotarpį.