Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Kaip popieriaus atliekos tvarkomos Šveicarijoje

Puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys, kai dėl globalaus tikslo pajėgumus sutelkia valstybė ir privatus verslas. Šveicarijos logistikos centre per mažiau kaip pusantrų metų perdirbta apie 23 000 tonų popieriaus atliekų.

Centras pastatytas 2019 m. gegužę bendradarbiaujant privačiai ir valstybinei įmonėms, kurių bendros investicijos kuriant centrą sudarė apie 10 mln. CHF.

Iš gyventojų surinktos popieriaus atliekos yra išskirstomos atskiriant smulkų popierių ir kartoną. Iš maždaug 300 t apie 2 t atliekų yra netinkamos perdirbimui, jos sudeginamos. Išrūšiuotas popierius supresuojamas ir keliauja į perdirbimą.

Karantino metu gerokai padidėjo įvairių prekių pardavimai internetu. Tai lėmė ir kartono pakuočių poreikio augimą. Tad perdirbamo popieriaus gamyba Europoje didėja.

Internetinė prekyba Lietuvoje taip pat muša rekordus. Kartono pakuočių gyventojai išmeta vis daugiau. Tai atspindi ir vaizdai prie komunalinių atliekų konteinerių.


Nuotraukos ir informacija parengta pagal Canal Alpha reportažą „Laissez recycler les p'tits papiers“ (pranc. k.): https://bit.ly/2XFlmqQ

 

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.