Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Atliekų išvežimas ir tvarkymas

Atliekų išvežimo laikas

Atliekosdarbodienomis išvežamosnuo7:00 iki 22:00 val., savaitgalį ir švenčiųdienomisnuo9:00 iki 22:00 val.Grafikus ir maršrutus sudaro patys atliekų vežėjai.

 

Atliekų surinkimas

Atliekų vežėjų automobiliai yra pritaikyti vežti ir mišrias komunalines atliekas, ir išrūšiuotas atliekas. Automobilių rūšių yra keletas: surenkantys tik mišrias komunalines atliekas; tik išrūšiuotas; arba ir komunalines ir išrūšiuotas.  

Šiukšliavežėse, pritaikytose mišrių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimui, yra įmontuoti trijų sekcijų bunkeriai, į kuriuos atliekos supilamos atskirai – į vieną iš jų pilamos stiklo pakuotės, į kitą – plastiko, popieriaus ir metalo pakuotės, o į trečią – mišrios komunalinės atliekos.

Skirtingų tipų automobiliai aptarnauja antžemines bei pusiau požemines ir požemines konteinerių aikšteles. Pastarąsias aptarnauja šiukšliavežės su manipuliatoriumi.

 

Atliekų svėrimas

Visi aptarnaujami mišrių komunalinių atliekų konteineriai (MKA) yra sveriami. Atliekų vežėjas visus aptarnaujamus MKA konteinerius yra sužymėję specialias žymekliais, kurių pagalba konteinerio duomenys perduodami į VASA informacines sistemas.  

Svėrimo įranga yra sumontuota šiukšliavežėse, visos svarstyklės yra patikrintos metrologiškai, svėrimo faktas fiksuojamas konteinerio pakėlimo metu. Keliant mažus konteinerius dvejais liftais, svarstykles veikia atskirai.

 

Surinktos atliekos iškeliauja į perrūšiavimo centrus

Visos iš rūšiavimo konteinerių surinktos atliekos rūšiavimo perrūšiavimo centruose yra dar kartą atidžiai perrūšiuojamos. Centrų darbuotojai atsakingai atskiria vienos rūšies atliekas nuo kitų bei jas išskirsto pagal vadinamąsias „frakcijas“. Yra daugybė skirtingų plastiko rūšių, vieni yra tinkami perdirbimui, o kiti – ne, skiriasi jų sudėtis bei kokybė.

Atliekos, tinkamos perdirbimui – iškeliauja į perdirbimo gamyklas, tuo tarpu netinkamos perdirbimui atliekos (nešvarios, suteptos, kombinuotos žaliavos) – iškeliauja deginimui. Todėl labai svarbu yra teisingas gyventojų rūšiavimas, kuris ženkliai padeda užtikrinti maksimalų atliekų perdirbimą.

Dalis perdirbtų medžiagų yra naudojama naujų produktų gamybai: stikliniams buteliams, maišeliams, vamzdžiams, popierinėms pakuotėms, baldų pluoštams. Kita dalis žaliavų yra eksportuojama į kitas šalis. Perdirbimui netinkamos atliekos panaudojamos energijai išgauti.Pavojingos atliekos, keliauja į specialius sąvartynus arba yra sunaikinamos specialiuose deginimo sistemose.

Mišrios komunalinės atliekos iš konteinerių keliauja į UAB VAATC mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių centrą. Šiuose įrenginiuose visos atliekos yra išrūšiuojamos pagal įvairias kategorijas. Dalį atliekų yra atskiriamos tolimesniam perdirbimui ir naudojimui, o biologiškai skaidžios atliekos apdorojamos.

 

Tekstilės surinkimas ir tvarkymas

Speciali vežėjo mašina surenka tekstilės konteinerių turinį ir pristato jį į Tekstilės tvarkymo centrą. Čia tekstilės atliekos yra išrūšiuojamos: pakartotinam naudojimui (parduodama Afrikos šalims ir Pakistanui), pakartotiniam medžiagų panaudojimui – tekstilė perdirbama į kitus gaminius, netinkama – sudeginami išgaunant energiją. Drabužiai, avalynė ir namų tekstilė išrūšiuojama į beveik 100 skirtingų kategorijų pagal medžiagiškumą, sezoną, paskirtį. Technologiškai tekstilės nėra įmanoma perdirbti, kaip plastiko, popieriaus, metalo ar stiklo.