Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Apie rinkliavą

Čia rasite aktualiausią klientams informaciją apie rinkliavą už atliekų tvarkymą.

Rinkliava už atliekų tvarkymą Vilniuje

Rinkliavos mokėtoju tampate įsigiję nekilnojamojo turto objektą (NTO) Vilniuje – tapę jo savininku. Sutarties su VASA sudaryti nereikia. Jūsų duomenis VASA gauna iš VĮ „Registrų centro“ NT duomenų bazės.

Daugiau informacijos apie rinkliava apmokestinamus NTO rasite „Rinkliava už atliekų tvarkymą“ skiltyje.

Jei įsigijote naują NTO Vilniuje, susipažinkite su jums aktualia informacija „Įsigijus naują NT Vilniuje“.

Rinkliavos apskaičiavimas

Rinkliavos dydis priklauso nuo NTO rūšies ir susideda iš pastoviosios ir kintamosios rinkliavos dedamųjų. Rinkliavos mokestis nėra siejamas su objekte gyvenančių ar deklaruotų asmenų skaičiumi, ar pastato statybos baigtumu. 

Detalią informaciją apie rinkliavos apskaičiavimą rasite skiltyje “Rinkliavos apskaičiavimas”.

Mokėjimo pranešimai

Rinkliavos už atliekų tvarkymą mokėjimo pranešimas siunčiamas 1 kartą per metus iki kovo 1 d. Savo mokėjimo pranešimus visada rasite VASA savitarnoje.

Mokėjimo pranešimus gaukite el. paštu - užsisakykite VASA savitarnoje. Tai greičiausias ir jūsų asmens duomenims saugausias būdas gauti dokumentus. 

Popieriniai mokėjimo pranešimai siunčiami neregistruotu paštu:

  • Jei turite vieną NT objektą Vilniuje – objekto adresu.
  • Jei turite kelis NT objektus Vilniuje – savininko deklaruotos gyvenamosios vietos adresu.

Kai asmuo turi kelis NTO

Kai savininkas turi daugiau nei vieną NTO, siunčiamas vienas bendras mokėjimo pranešimas. Mokėjimo pranešime  kiekvienam NT objektui yra nurodyta apskaičiuota rinkliavos suma. 

NTO nuomos atveju

Kai NTO yra nuomojamas, mokėjimo pranešimai siunčiami NTO savininkui. Kad  rinkliavos mokestis būtų perkeltas nuomininkui, būtina pateikti NTO savininko ir nuomininko pasirašytą prašymą/sutikimą F5. Nuomos sutartis turi būti registruota Registrų centre. Rinkliava nuomininkui skaičiuojama nuo mėnesio, kurį pateiktas prašymas/sutikimas pirmos dienos. 

Lengvatos

Jei NT objektu nesinaudojama nuo 3 iki 12 mėn., pasinaudokite lengvata rinkliavai. Taip pat kreipkitės, jei NT objektas yra avarinės būklės (yra įvykusi ir (ar) nepašalinta statinio avarija). 

Apmokėjimas už rinkliavą

Rinkliavą apmokėti galite iškart už metus arba ketvirčiais, svarbu tai padaryti iki mokėjimo pranešime nurodyto termino. Sumokėkite laiku, nes bent vieną dieną pavėlavus, skaičiuojami delspinigiai. 

Kur mokėti rinkliavą?

Gavėjas: Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Sąskaitos Nr. LT34 4010 0510 0422 7917 (Luminor bankas). Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti Mokėtojo kodą.

Daugiau apie apmokėjimą ir įmokas.

Jei laiku nesumokėjote ir tapote skolininku, susipažinkite su informacija "Skolų valdymas".