Savivaldybės įmonę „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) aplankė svečiai - sostinėje viešėję „Vilnius yra mokykla“ projekto rėmėjo „Bloomberg Philanthropies“ fondo iš Niujorko ir „EDU Vilnius“ atstovai. Svečiai atvyko iš arčiau susipažinti su VASA organizuojama edukacija „Atliekų krepšinis“, kuri tapo pačia populiariausia pamoka „Vilnius yra mokykla“ platformoje.
„Tikime, kad VASA „Atliekų krepšinio“ pamokos ne tik leidžia mums užsiauginti sąmoningą ir atsakingą vilniečių kartą, tačiau taip pat jau dabar suteikia proga mūsų edukacijai pasiekti platesnį ratą gyventojų. Žiniomis apie rūšiavimą mokyklų bendruomenėse pasidalina pamokose dalyvavę mokytojai, o vaikai gautas pamokas ir įgūdžius parsineša namo, kur jie gali tapti pavyzdžiu kitiems savo šeimos nariams,“ – teigia J. Prunskienė.
Kad vaikams būtų lengviau įsisavinti rūšiavimo principus, VASA „Atliekų krepšinio“ pamokoms pasirinkta aktyvi ir įtraukianti žaidimo forma. Ši edukacinė pamoka ne tik padeda geriau išmokti ir įsiminti informaciją, bet ir gerina dalyvių nuotaiką, sportiškumą, ugdo teigiamą santykį su atsakingu atliekų tvarkymu ir rūšiavimu – įtvirtina rūšiavimą kaip mažųjų vilniečių kasdienybę.
Atsižvelgdama į „Atliekų krepšinio“ populiarumą, VASA kitais mokslo metais Vilniaus pradinukams pasiūlys dar daugiau pamokų. Į šias pamokas bus galima užsiregistruoti nuo rugpjūčio mėnesio. Planuojama, kad pamokos pagal galimybes vyks 2-4 kartus per savaitę. Į VASA „Atliekų krepšinio pamokas“ bus galima užsiregistruoti platformoje „Vilnius yra mokykla“: https://www.vilniusyramokykla.lt/pamoka/klimatas-tvarumas/atlieku-krepsinis/.
Besibaigiant pirmiesiems projekto metams „Vilnius yra mokykla“ platformoje jau galima rasti daugiau nei 150 unikalių pamokų, prie jos prisijungė virš 2200 sostinės mokytojų ir beveik 70 įvairių įstaigų bei įmonių.
Buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo fondo Bloomberg Philanthropies rengiamame 2021–2022 m. pasauliniame merų iššūkyje Vilnius pateko tarp 15 pasaulio miestų, laimėjusių po 1 mln. JAV dolerių savo idėjos įgyvendinimui. Pergalę Lietuvos sostinei garantavo konkursui pateikta idėja paversti visą miestą mokymosi erdve. Siekiame, kad per 3 metus 10 proc. visų pamokų vyktų ne klasėse, o įvairiose Vilniaus erdvėse, institucijose, įmonėse.
Nuotraukoje – vyriausybinių inovacijų programų vadovas James Anderson, inovacijų programų direktorė Brooke Smith, projektų konsultacijos įmonės „Delivery Associates“ atstovai Marcela Delgado ir Thiago Lamelo, taip pat „Vilnius yra mokykla“ projekto vadovė Snieguolė Kavoliūnienė bei „EDU Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.