Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

​​​​​​​Užuot užsisakę nemokamą išvežimo paslaugą, vilniečiai kas mėnesį neteisėtai išmeta virš 100 tonų stambių atliekų

Nuo šių metų pradžios atnaujinome individualiai teikiamą stambių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą.

Ją Vilniaus gyventojai (rinkliavos mokėtojai) gali užsakyti be papildomo mokesčio mūsų savitarnos svetainėje.

Tačiau įmonės duomenimis, per sausį paslauga pasinaudojo tik 40 namų ūkių. Pagal individualius gyventojų užsakymus išvežtos 6 tonos didelių gabaritų atliekų.

Tuo metu VASA kontrolieriai sausio mėnesį mieste užfiksavo 556 neteisėtas tokių atliekų sąvartas šalia bendro naudojimo mišrių atliekų konteinerių, išvežtų atliekų svoris siekia apie 110 tonų, išvežimo kaštai – apie 18 350 eurų.

2020 m. užfiksavome iš viso 9730 neteisėtai išmestų stambių gabaritų atliekų sąvartų, jų svoris sudarė apie 1908 tonas (per mėnesį – apie 159 tonas), šių atliekų išvežimas kainavo apie 374 890 eurų.

Pernai individualia stambių gabaritų atliekų išvežimo paslauga iš viso pasinaudojo 1390 namų ūkių, iš kurių išvežta apie 215 tonų atliekų.

„Matome, kad nemaža dalis gyventojų vis dar nesinaudoja didelių gabaritų išvežimo paslauga pagal individualius užsakymus. Namų ūkio savininkas, mokantis rinkliavos mokestį už komunalinių mišrių atliekų tvarkymą, šia paslauga gali pasinaudoti vieną kartą per dvejus metus. Be papildomo mokesčio gali būti paimti 8 daiktai, kurių bendras svoris sudaro iki 200 kg. Todėl labai skatiname rinkliavos mokėtojus, kurie dar nežino apie šią paslaugą, kilus poreikiui apsilankyti mūsų savitarnos svetainėje ir pateikti didelių gabaritų atliekų išvežimo užsakymą, bet nepalikti jų prie bendro naudojimo konteinerių“, – teigia VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Romualdas Ambraška.

Jis primena, kad nereikalingus baldus, buitinės technikos ir santechnikos įrenginius, statybos ir remonto liekanas bei kitas didelių gabaritų atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar į kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius arba palikti šalia jų. Tokias atliekas savininkas turi priduoti į specialias tokių atliekų surinkimo aikšteles arba užsakyti atliekų išvežimą.

Už neteisėtai išmestas atliekas savininkams gresia baudos ir kaimynų nepasitenkinimas, nes už jų išvežimą turi sumokėti visi gyventojai. Apskaičiuojant metinę rinkliavą už mišrių komunalinių atliekų tvarkymą, įtraukiamos ir sąnaudos už didelių gabaritų atliekų išvežimą nuo bendro naudojimo konteinerių aikštelių ir paskirstomos visiems, kurie naudojasi tais konteineriais.

Atliekų tvarkymo kontrolės vadovas atkreipia dėmesį, kad karantino metu teikiant individualią stambių atliekų išvežimo paslaugą, būtina užtikrinti sveikatos saugumą ir paslaugos teikėjams, ir gyventojams. „Pagal užsakymą atvykę vežėjai neina į gyvenamąsias ir kitas patalpas. Sutartu laiku gyventojai turi pristatyti savo atliekas iki transporto priemonės. Primename, kad užsakius išvežimo paslaugą, tokių atliekų negalima sukrauti kiemuose ar prie atliekų konteinerių“, – sako R. Ambraška.

Individualią didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą Vilniaus miesto gyventojai gali užsakyti VASA savitarnos svetainėje arba nuvežti jas patys ir priduoti „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro“ aikštelėse (atliekų surinkimo svorių, kiekių ribos, jų pridavimo sąlygos pateiktos „VAATC“ tinklapyje, prieš vykstant į aikštelę rekomenduojama pasinaudoti išankstine registracija).

Pranešti apie neleistinai išmestas stambias atliekas prie bendro naudojimo buitinėms atliekoms skirtų konteinerių vilniečiai gali VASA tinklapyje, el. paštu [email protected] arba mob. 8650 04 949

Palikti stambias atliekas prie mišrių ir rūšiuojamų atliekų konteinerių draudžia Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės. Pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Jei nusižengimas padarytas pakartotinai, skiriama bauda gali siekti iki 600 eurų (daugiau informacijos – VASA tinklapyje).

Didelių gabaritų atliekos yra buityje susidarančios didelių gabaritų, statybos ir griovimo, tekstilės atliekos: seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), nenaudojama buitinė technika, langai, durys, dviračiai, kilimai, čiužiniai, vežimėliai, automobilinės kėdutės, talpos, kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos, taip pat statybos ir griovimo atliekos: betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso izoliacinės statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, asbesto atliekos, putų polistirolas, dujų silikato, betoniniai, keramzitbetonio, silikatiniai ir betoniniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kiti), kanalizacijos, vandentiekio vamzdžiai ir jų jungiamosios dalys. Daugiau informacijos apie DGA tvarkymą – VASA tinklapyje.

 

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.