Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Kokias atliekas galima mesti į tekstilės konteinerius?

Beveik prieš metus Vilniuje įrengta virš 100 tekstilės atliekoms skirtų konteinerių.

Džiugu, kad gyventojai aktyviai jais naudojasi – vis mažiau tekstilės atliekų išmetama į mišrių atliekų konteinerius.

Tačiau pastebima ir tai, kad dalis žmonių į tekstilei skirtus konteinerius meta bet ką, nepaisydami ant jo nurodytos informacijos.

Į tekstilės atliekoms skirtus konteinerius negalima mesti sauskelnių, popierinių, medinių, stiklinių, plastikinių pakuočių, stiklo duženų, maisto ir augalų liekanų, gyvūnų ekskrementų.

Tokios atliekos užteršia tekstilės konteinerio turinį, sugadina drabužius, audinius bei medžiagas, jos tampa nebetinkamos antriniam panaudojimui. O žmonių, kurie stengiasi atliekas rūšiuoti ir teisingai tvarkyti, pastangos nueina perniek.

Į tekstilės atliekoms skirtą konteinerį galima įdėti švarius drabužius, avalynę, užuolaidas, patalynę, minkštus žaislus. Juos reikia sukrauti į maišus ir, įmetus į konteinerį, uždaryti jo dangtį.

Kilimai, minkštų baldų dalys, vaikams skirtų automobilių kėdutės, automobilių sėdynės bei kitos dalys turi būti priduotos į stambių atliekų surinkimo aikšteles arba daiktų dalinimosi stoteles DĖK'UI.

SĮ VASA kontrolieriai reguliariai tikrina tekstilės atliekų išvežimą – per metus patikrų būna daugiau kaip 10 000. Jei gyventojas pastebėjo, kad tekstilės konteineris jau yra perpildytas – prašome  pranešti (VASA tel. 19118, el. p. [email protected]), tačiau jokiu būdu nepalikti atliekų šalia konteinerio!

Tekstilės atliekos Vilniaus mieste renkamos atskira transporto priemone – mikroautobusu, kuris naudojamas išskirtinai tekstilės atliekoms transportuoti. Artimiausiu metu jis bus pažymėtas specialiu lipduku „Tekstilės surinkimas“, kad gyventojams jis būtų lengviau atpažįstamas. 

Surinktos tekstilės atliekos vežamos perdirbėjams, kur jos yra perrūšiuojamos, t. y. atskiriami dar tinkami dėvėti drabužiai ir avalynė nuo netinkamų. Netinkamos antriniam panaudojimui tekstilės atliekos išvežamos į kogeneracines jėgaines energijai gauti, o tinkamos – antriniam panaudojimui. 

Surenkamas tekstilės kiekis dažnai priklauso nuo sezono. Pastebima, kad didžiausi kiekiai surenkami keičiantis sezonui, kuomet daugelis gyventojų peržiūri savo spintų turinį ir atlaisvina vietą naujiems drabužiams. 

Šiuo metu Vilniaus mieste tekstilės atliekas surenka ir transportuoja UAB „Ecoservice“.

Daugiausia tekstilės konteinerių Vilniaus mieste yra įrengta šalia prekybos centrų (žemėlapis).

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.