Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Sostinėje asbesto turinčios atliekos bus surinktos nemokamai

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į gyventojų poreikį tinkamai sutvarkyti asbesto atliekas, kviečia pasirūpinti savo gyvenamąja aplinka ir pasinaudoti nemokama paslauga – tinkamai, pagal teisės aktų reikalavimus, išvežti namų ūkiuose susidariusias asbesto atliekas. 

Nemokamai renkamos ir išvežamos visos asbesto turinčios atliekos: šiferis, asbestcementiniai vamzdžiai, izoliacinės medžiagos ir kiti savo sudėtyje asbesto turintys gaminiai. Kadangi asbesto paslauga administruojama SĮ „VASA“, todėl vilniečiai prašymus dėl jų išvežimo turi pateikti VASA arba savivaldybei per šią nuorodą: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/prasymu-priemimas-del-asbesto-turinciu-atlieku-surinkimo-ir-saugaus-salinimo-Vilniaus-mieste-paslaugos-suteikimo 

Prašyme turi būti nurodyta informacija apie atiduodamas atliekas (šiferis, asbestcementiniai vamzdžiai, izoliacinės medžiagos ir kiti savo sudėtyje asbesto turintys gaminiai), jų kiekiai (tonomis arba kvadratiniais metrais), atliekų buvimo vieta (paėmimo adresas) bei prašomi pareiškėjo kontaktiniai duomenys paslaugai suteikti. Gyventojų prašymai bus perduoti atliekas surenkančiai ir tvarkančiai įmonei, kuri susisieks su gyventoju dėl asbesto atliekų išvežimo laiko ir datos. Minėta paslauga bus teikiama visomis darbo dienomis, o esant poreikiui – visomis savaitės dienomis. Vienas sostinės gyventojas gali atiduoti neribojamą kiekį asbesto turinčių atliekų.  

Atliekas tvarkanti įmonė nemokamai surinks asbesto turinčias atliekas, jeigu jos bus sudėtos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis. Gyventojai asbesto turinčias atliekas privalo supakuoti taip, kad jos nekeltų pavojaus visuomenės sveikatai ir aplinkai: asbesto lapai turi būti sudėti ant padėklų (palečių) bei apsukti plastikine pakavimo plėvele, asbesto atliekos bei šių atliekų duženos sudėtos į dvigubus plastikinius maišus, didmaišius, dėžes ir taip pat sukrautos ant padėklų (palečių), o kitos asbesto turinčios atliekos – apsuktos plėvele (ne mažiau nei 2 sluoksniai) arba sudėtos į sandarią tarą ir sukrautos ant padėklų (palečių). 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad tie gyventojai, kurie pastato atnaujinimo darbams yra suplanavę gauti arba jau yra gavę kitokį finansavimą, pvz., ES struktūrinės paramos ar kitų fondų bei programų lėšas, nebegalės pretenduoti į nemokamą asbesto turinčių atliekų surinkimą ir šalinimą. 

Kviečiame suskubti teikti prašymus, nes planuojamų surinkti atliekų kiekis ribotas. 

Telefonas pasiteirauti 8 601 32073, arba el. paštu [email protected]