Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

VASA edukacinės pamokos „Atliekų krepšinis“ moko vaikus „taikliai“ rūšiuoti

Šį rudenį sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pasitiko ne tik su atliekų tvarkymo standartu Vilniaus švietimo įstaigoms, bet ir su nemokamomis atvažiuojamosiomis pamokomis pradinukams ir darželinukams „Atliekų krepšinis“.

3 savaites 28 Vilniaus mokyklose ir darželiuose įvyko 90 pamokų, per kurias naujų žinių apie rūšiavimą gavo ir atliekų krepšinį žaidė beveik 2000 vaikų. Aplankytos ir ugdymo įstaigos, kuriuose mokosi vaikai su specialiaisiais poreikiais.

„Ugdyti sąmoningumą, atsakomybės jausmą aplinkai reikia pradėti nuo mažens. Rūšiavimas tiek suaugusiems, tiek vaikams gali atrodyti sudėtingas, todėl savo edukacinėms pamokoms pasirinkome aktyvią ir nesudėtingą žaidimo formą. Ji padeda ne tik išmokti, geriau įsiminti informaciją, bet ir pakeli nuotaiką, sportiškumą, ugdo pozityvų vaikų santykį su atsakingu atliekų tvarkymu, rūšiavimu,“ – pasakoja VASA vadovė Justina Prunskienė.

„Atliekų krepšinio“ pamokos sulaukė teigiamų pedagogų įvertinimo. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytoja Jolita Jančiauskienė džiaugiasi VASA edukacinėmis pamokomis ir pasakoja, kad vaikams labai patiko ir suteikė naujų žinių. Anot mokytojos, rūšiavimo ir ekologinės temos jau kuris laikas yra integruotos į įvairias mokymo disciplinas, tačiau daug kas priklauso nuo pačių pedagogų išmonės, kūrybiškumo ir iniciatyvumo. Mokytojams nuolatos reikia ieškoti originalių būdų, kaip sudominti ir motyvuoti vaikus, kaip paskatinti juos rūšiuoti mokyklose. Todėl tokios atvažiuojamos edukacinės pamokos išties yra naudingos ir reikalingos.

„VASA siekia, kad atliekų rūšiavimas jauniesiems vilniečiams ilgainiui taptų kasdieniškas ir įprastas, o gautas pamokas ir įgūdžius jie parsineš namo ir taps pavyzdžiu savo šeimos nariams!“ – sako VASA vadovė.

„Registracija į „Atliekų krepšinio“ pamokas užsipildė vos paskelbus registraciją. Visų ugdymo įstaigų, pageidavusių šių pamokų, aplankyti negalėjome, bet tikrai tokias pamokas vykdysime ateityje. Labai džiaugiamės pedagogų entuziazmu ir įsitraukimu. Jaučiame atliekų rūšiavimo edukacijos poreikį, todėl ateityje tikrai organizuosime ir daugiau iniciatyvų,“ – teigia J. Prunskienė.

VASA standartu „Mano mokykla rūšiuoja“ siekiama užtikrinti vieningą atliekų rūšiavimo supratimą ir taikymą Vilniaus miesto mokyklose bei ikimokyklinėse įstaigose. Plačiau apie projektą skaitykite VASA puslapyje www.vasa.lt.