Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Vilniečių didelių gabaritų atliekas VASA išveža nemokamai

Tvarkantis namuose dažnai atsiranda atliekų, kurios netelpa į konteinerius. Didelių gabaritų atliekų (DGA) susikaupia ir atlaisvinant sandėliukus. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) primena, kaip tinkamai tvarkyti didelių gabaritų atliekas.

 

VASA jau trejus metus vilniečiams siūlo pasinaudoti nemokama DGA išvežimo iš namų paslauga. Šią paslaugą sostinės gyventojai gali užsisakyti VASA Savitarnos svetainėje, el. paštu [email protected] arba tel. 19118.

 

Iki šių metų pabaigos nemokama paslauga teikiama 1 kartą per 2 metus, vienu metu išvežant iki 200 kg atliekų. Nuo 2023 m. šią paslaugą bus galima užsisakyti kasmet.  

 

„Džiaugiamės, kad vis daugiau vilniečių tinkamai tvarko didelių gabaritų atliekas. Vilniečių patogumui, nuo naujų metų nemokama paslauga bus galima pasinaudoti dažniau – kartą per metus.“ – teigia VASA vadovė Justina Prunskienė.

 

Dažniausiai iš vilniečių namų yra išvežami seni baldai, kilimai, čiužiniai, klozetai, kriauklės, dviračiai, paspirtukai, automobilių kėdutės bei vaikiški vežimėliai. Vėžėjai atvažiuoja paimti daiktų darbo dienomis ir šeštadieniais. Populiariausios dienos užsakymams – pirmadienis ir antradienis. Vilniečiams patiems nereikia nešti sunkių daiktų – tuo taip pat pasirūpina vežėjai. Didesnį kiekį atliekų vežėjas gali išvežti už papildomą mokestį.

 

Vilniečiai atliekas taip pat gali nemokamai priduoti į DGA aikšteles:

  • Pilaitės pr. 50 
  • Pumpėnų g. 10 
  • V. A. Graičiūno g. 36C 
  • Liepkalnio g. 113B 
  • Pramonės g. 209S 

 

Nenaudojamus tekstilės gaminius reikia palikti specialiuose tekstilės konteineriuose, o kokybiškus ir dar tinkamus naudoti daiktus galima priduoti Vilniuje įrengtose stotelėse DĖK‘UI. Nebenaudojamus elektronikos prietaisus, buitinę techniką iš gyventojų nemokamai surenka įvairios organizacijos bei įmonės, kai kurios buitinės technikos parduotuvės. Konkrečius šių vietų adresus vilniečiai ras specialiai sostinės gyventojams sukurtame atliekų tvarkymo gide vasa.lt svetainėje.

 

VASA primena, kad gyventojai privalo tinkamai pasirūpinti didelių gabaritų atliekomis, o atliekų išmetimas viešose vietose laikomas pažeidimu. Už paliktas prie konteinerių atliekas pažeidėjams gresia bauda iki 600 eurų. Apie pažeidėjus ir jų neteisėtai išmestas atliekas prie konteinerių praneškite VASA el.paštu [email protected]


„Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) teikiama nemokama didelių gabaritų atliekų (DGA) išvežimo iš namų paslauga jau pasinaudojo beveik 10 000 vilniečių. Šios paslaugos užsakymas ypač išaugo šiais metais.

 

Kviečiame gyventojus ar pastatų administratorius pasidalinti apie šią paslaugą su kaimynais – pakabinkite skelbimų lentoje arba išsiųskite el. paštu.