Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

VASA „Atliekų krepšinis“ – populiariausia pamoka Vilniaus moksleiviams

Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) nemokama, išvažiuojamoji edukacinė pamoka „Atliekų krepšinis“ Vilniaus pradinukams tapo pačia populiariausia pamoka atvirų pamokų miestotekoje „Vilnius yra mokykla“. Rezervacijos į vasario-balandžio mėn. pamokas užsipildė per pora savaičių.

„VASA daug dėmesio skiria miestiečių edukacijai, skatina vilniečius būti pilietiškais, rūpintis miesto švara. Suprantame, kad labai svarbu ugdyti pačių jauniausių vilniečių atsakomybės jausmą aplinkai. Savo edukacinėmis pamokomis norime padėti įtvirtinti moksleiviams tvarumo, atsakingo atliekų tvarkymo, rūšiavimo principus ir vertybes. Jau dabar matome, kad gyventojai ir jų įpročiai keičiasi. Palaipsniui, nuosekliai dirbdami, mokydami, edukuodami galime išsiugdyti sąmoningą, bendruomenišką, draugišką aplinkai miestiečių kartą,“ – teigia VASA vadovė Justina Prunskienė.

VASA džiaugiasi tokiu dideliu mokyklų susidomėjimu, vaikų ir mokytojų įsitraukimu bei galimybe prisijungti prie atvirų pamokų platformos „Vilnius yra mokykla“. Miestas yra pilnas galimybių mokytis! „Tikrai galime įvertinti platformos patogumą ir prieinamumą. Mokyklos klasę iškeitus į netradicinę erdvę, išauga ir mokinių susidomėjimas, motyvacija mokytis. Tikimės, kad VASA bus sėkmingu pavyzdžiu ir kitoms įmonėms, organizacijomis, įkvėps jas taip pat įsitraukti į jaunimo ugdymą,“ – pasakoja VASA vadovė.

Rūšiavimas vaikams gali atrodyti sudėtingas, todėl VASA edukacinei pamokai „Atliekų krepšinis“ pasirinko linksmą ir aktyvią, lengvai paprantamą žaidimo formą. Ji padeda vaikams ne tik išmokti, geriau įsiminti informaciją, bet ir pakelia nuotaiką, sportiškumą, ugdo pozityvų santykį su atsakingu atliekų tvarkymu ir rūšiavimu. Pamokos trukmė – 45 min. Pamokoje moksleiviai ne tik žaidžia, juda, bet ir yra įtraukiami į diskusiją, informacija jiems pateikiama klausimų-atsakymų principų. Pamokoje naudojama VASA mokomoji vaizdinė medžiaga.

Projektą „Vilnius yra mokykla“ įgyvendinančio „Edu Vilnius“ vadovė Unė Kaunaitė džiaugiasi VASA prisijungimu: „VASA partnerystė su itin naudinga interaktyvia pamoka yra labai vertinga. Šios pamokos populiarumas tik dar kartą įrodo, kokia svarbi tvarumo tema nuo kuo ankstyvesnio amžiaus. Žinojimas, kad pamokų miestotekos platforma yra patogi naudoti tiek mokytojams, tiek įmonėms mus patikina, jog projekto kryptis sėkminga. Labai kviečiame prisijungti ir kitas įstaigas ir įmones“.

„Vaikams labai patiko pamoka. Ji motyvavo ir paskatino rūšiuoti namuose ir mokykloje,“ – atsiliepimais apie pamoką dalinosi Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos pradinių klasių mokytoja Edita Lukaševičienė.

VASA edukacines pamokas planuoja vesti iki metų galo. Dėl papildomų kovo-balandžio mėnesių laikų kviečiame kreiptis el. paštu [email protected]. Užsiregistruoti į pamokas galima “Vilnius yra mokykla” puslapyje: www.vilniusyramokykla.lt. Registracijos laikai yra nuolatos pildomi.