Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

VASA „Atliekų krepšinis“ Vilniaus pradinukus moko teisingai rūšiuoti atliekas

Savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) šiais metais  beveik tūkstančiui sostinės pradinukų pravedė nemokamas edukacines pamokas „Atliekų krepšinis“. Pamokos sulaukė didžiulio mokytojų susidomėjimo ir vaikų entuziazmo – tapo pačiomis populiariausiomis atvirų pamokų platformoje „Vilnius yra mokykla“.

„Atliekų krepšinio“ pamokos skirtos ugdyti vaikų sąmoningumą, atsakomybės jausmą aplinkai, miesto bendruomenei. Rūšiavimas vaikams gali atrodyti sudėtingas, todėl šiai edukacinei pamokai buvo pasirinkta aktyvi ir nesudėtinga žaidimo forma. Labai džiaugiamės tokiu dideliu mokyklų susidomėjimu ir teigiamais įvertinimais, tad rudenį tikrai tęsime edukacines pamokas.“ – teigia VASA vadovė Justina Prunskienė.

Vesdami pamokas VASA lektoriai pastebėjo, kad vaikai yra labai žingeidūs, atliekas rūšiuoja norėdami saugoti gamtą ir gyventi tvarkingoje aplinkoje. Teisingi atliekų tvarkymo įpročiai ugdomi ne tik namų aplinkoje, rūšiuoti moko ir mokyklos. Mokytojų indėlis jaučiamas – pradinių klasių moksleiviai žino pagrindinius rūšiavimo principus, neblogai išmano pakuočių (stiklo, popieriaus, plastiko) tvarkymą bei depozito sistemą. Visgi, VASA pastebi, kad jiems dar trūksta žinių apie tekstilės rūšiavimą ir jos panaudojimą, bei didelių atliekų tvarkymą.

Šiais metais VASA organizuojamose edukacinėse pamokose daugiausia dalyvavo antrų ir trečių klasių moksleiviai, pamoką išmėgino ir kelios ikimokyklinio ugdymo klasės. Kaip pačias aktyviausias mokyklas galima išskirti Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnaziją, Vilniaus Gabijos progimnaziją bei Vilniaus Ąžuolyno progimnaziją. Pamokos sulaukė teigiamo mokytojų įvertinimo. Anot jų, interaktyvus pamokų pobūdis įtraukdavo vaikus, o smagus krepšinio žaidimas padėjo jiems lengviau įtvirtinti tiek naują informaciją, tiek jau turimas žinias.

Dauguma pamokose dalyvavusių mokyklų sėkmingai rūšiuoja atliekas bendrose mokyklos erdvėse, tačiau klasėse atliekas rūšiuoja dar tik vienetai. „Visose mokyklos klasėse yra popieriaus ir plastiko popieriniai konteineriai ir mišriųjų atliekų šiukšliadėžė. Vaikai mokomi pamokų metu rūšiuoti atliekas. Mokykloje yra ir galvaninių elementų (baterijų konteineris).“ – pasakoja Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos mokytoja Jurgita Rasimavičienė. Pagal VASA sukurtą „Mūsų mokykla rūšiuoja“ atliekų tvarkymo standartą Vilniaus ugdymo įstaigoms pradinėse klasėse turi būti tiek mišrių atliekų, tiek pakuočių – popieriaus ir plastiko – šiukšliadėžės. Tokia tvarka numatyta, nes pradinėse klasėse vyksta įvairios pamokos, mokiniai turi daug kūrybiškų užduočių, jų veikloje susidaro daugiau atliekų. Be to, šio amžiaus moksleiviai neretai pradeda mokytis rūšiuoti.

VASA į gyventojų edukaciją žiūri visapusiškai bei siekia užtikrinti vieningą atliekų rūšiavimo supratimą ir taikymą Vilniaus miesto mokyklose bei ikimokyklinėse įstaigose. Todėl vasaros atostogų laiką planuojama išnaudoti mokyklų tvarkytojų, valytojų, švaros paslaugas teikiančių įmonių atstovų mokyklose edukacijai. Švietimo įstaigų valymo personalą VASA birželio mėnesį pakvies į nuotolinius mokymus, kurių metu dalyviai bus supažindinami su rūšiavimo ir atliekų tvarkymo principais bei propaguotinais įpročiais.