Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Vokiečių g. įrenginėjamos rakinamos talpyklos atliekų konteineriams

Sostinės Vokiečių gatvėje įrengiamos keturios rakinamos atliekų konteinerių talpyklos. Taip sprendžiama atliekų tvarkymo problema šioje gatvėje ir aplinkiniuose kiemuose. Perpildyti konteineriai, komercinės pakuočių atliekos šiame kieme nuolat sukeldavo netvarką, provokuodavo nesutarimus tarp kaimynų, priviliodavo paukščius ir kitus gyvūnus, kurie atliekas išnešiodavo po visą teritoriją.

Dėl siaurų senamiesčio gatvių, laikantis higienos normų reikalavimų, yra sudėtinga surasti pakankamai vietų, kuriose būtų galima įrengti papildomas konteinerių aikšteles. Iki šiol esamais, gyventojams skirtais konteineriais naudojosi pašaliniai asmenys, tad net ir kasdien išvežant atliekas, konteineriai persipildydavo. Daug pakuočių atliekų primesdavo šalia veikiantys verslai.

„Rakinamos talpyklos padės užtikrinti, kad konteineriais naudotųsi tik tie gyventojai, kuriems priskirti konteineriai, atliekų neišnešiotų gyvūnai, būtų užtikrinama higieniška ir estetiškai patraukli aplinka tiek gyventojams, tiek senamiesčio svečiams“, – teigia „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ vadovė Justina Prunskienė.

Pirmąja talpykla bus įrengta liepos paskutinę savaitę. Rugpjūtį bus įrengtos dar trys tokios pat rakinamos talpyklos Vokiečių gatvėje. Kiekvienoje talpykloje bus eksploatuojamas atliekų konteinerių komplektas, kuris susidės iš penkių mišrių atliekų konteinerių (1100 l), trijų plastiko/popieriaus/metalo konteinerių (1100 l), ir vieno stiklo konteinerio (660 l). Trys tokios talpyklos bus skirtos gyventojų atliekoms šalinti, o viena talpykla bus skirta juridinių asmenų atliekoms.

1 ir 2 talpykla galės naudotis šių namų gyventojai: Vokiečių g. 11, 13, 13A, 13B, 15, Dominikonų g. 3, 5, 9, 11, Stiklių g. 14, 16, 18, 20, Žydų g. 3.

4 talpykla galės naudotis Vokiečių g. 1, 3, 5, 7, 9, Stiklių g. 4, 3, 5, 6, 7, 8, 7A, 10, Gaono g. 7, 8, 10, Žydų g. 2, 4, 4A, 5, 7, M. Antokolskio g. 13, 16, 16A, Didžioji g. 17, 19, 19A, 21, 23, 25, 27.

Vokiečių gatvėje įsikūrę verslai komunalines atliekas galės šalinti 3 talpyklos konteineriuose.

Talpyklos bus rakinamos kodinėmis spynomis. Užbaigus talpyklų montavimo darbus ir įtraukus jas į atliekų surinkimo infrastruktūrą, jų užraktų kodai bus perduoti namų administratoriams. Būtent namų administratoriai yra įpareigojami kodus perduoti gyventojams. Jiems taip pat yra paskirta atsakomybė, kad kodai nepatektų į svetimas rankas ir konteinerių patalpomis nepradėtų naudotis pašaliniai asmenys. Griežtai draudžiama gyventojus supažindinti su užrakto kodais viešai – kabinant skelbimus laiptinėse, prie įėjimų į gyvenamąsias patalpas, ar šalia talpyklų. Gyventojai, negavę kodo, yra kviečiami kreiptis į savo namo administratorių.

Kol yra įrenginėjamos rakinamos konteinerių patalpos bei keletas savaičių po įrengimo, gyventojai taip pat dar galės naudotis šiuo metu eksploatuojamais antžeminiais konteineriais. Vėliau šie konteineriai bus išvežti.