Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Vilniaus individualių namų gyventojai bus aprūpinti rūšiavimo konteineriais

Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau turintys individualius mišrių komunalinių atliekų konteinerius, iki lapkričio mėnesio pabaigos bus aprūpinti rūšiavimo konteinerių komplektais.

„Su vežėjais esame pasirengę, kad konteineriai sėkmingai ir sklandžiai būtų išdalinti Vilniaus miesto individualių namų gyventojams. Planuojame, kad iki rudens pabaigos rūšiavimo konteinerius turės tie, kurie dabar naudojasi individualiais mišrių komunalinių atliekų konteineriais,“ – sako VASA vadovė Justina Prunskienė.

Pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių komplektą, kurie bus išdalinti individualių namų gyventojams, sudarys du antžeminiai konteineriai: stiklo (120 l) ir plastiko, popieriaus bei metalo (240 l). Rūšiavimo konteinerius gyventojams pristatys atliekų vežėjai. Pastačius konteinerius jie bus įtraukiami į bendrą pakuočių atliekų surinkimo grafiką. Grafikas per 5 dienas nuo pastatymo bus paskelbtas atliekų vežėjo interneto svetainėje. Jeigu gyventojai iki šiol turėjo tik kurį nors vieną rūšiavimo kmplekto konteinerį, jiems bus pastatytas ir antrasis.

Gyventojams patiems nereikės užsakinėti konteinerių komplekto

Gyventojams nereikia specialiai kreiptis ar pildyti prašymų dėl šių konteinerių pastatymo. Nesvarbu, ar gyventojai anksčiau jau buvo kreipęsi, užpildę prašymus vežėjams ar VASA, rūšiavimo konteineriai bus pristatomi individualių namų gyventojams, taip pat sodo paskirties objektams, kuriuose nuolat gyvenama. Tik įsigijus naują nekilnojamąjį objektą, kuriam reikalingi individualūs atliekų konteineriai, reikės užpildyti prašymą vasa.lt svetainėje.

VASA kviečia gyventojus atnaujinti kontaktus savitarnoje, kad būtų galima elektroniniu paštu informuoti apie rūšiavimo konteinerių pristatymą.

Atliekų vežėjai sužymės jau turimus pakuočių atliekų konteinerius

Kas iki šiol turėjo individualius pakuočių atliekų konteinerius, taip pat sulauks atliekų vežėjų dėmesio. Jau naudojami konteineriai bus sužymėti: užklijuojamas lipdukas su identifikaciniu numeriu ir naujas informacinis lipdukas. Gyventojų, jau turinčių pakuočių konteinerius, prašoma išstumti šiuos konteinerius pakuočių atliekų išvežimo dienomis ir palikti išstumtus visai dienai, nesvarbu ar konteineris tuščias ar su atliekomis. Atliekų vežėjai konteinerių žymėjimą vykdys nuo 6 val. iki 21 val.

Rūšiavimo konteineriai papildomai nekainuos

Individualių namų gyventojams išdalinti rūšiavimo konteinerių komplektai, pakuočių atliekų surinkimas ir išvežimas papildomai nieko nekainuos. Jokie papildomi mokesčiai, susiję su šia rūšiavimo infrastruktūra ir jos aptarnavimu nebus įtraukiami į rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir jų tvarkymą. 

Už antrinių žaliavų (stiklo, popieriaus, plastiko, metalo) bei pakuočių atliekų surinkimo ir sutvarkymo finansavimą yra atsakingos gamintojus ir importuotojus atstovaujančios pakuočių tvarkymo organizacijos.

Gerės pakuočių atliekų surinkimo kokybė

Iki šiol VASA neturėjo teisinių priemonių šių atliekų vežėjų paslaugų kontrolei, nes buvusias sutartis administravo pakuočių tvarkymo organizacijos. Nuo šiol VASA galės užtikrinti tokią pakuočių atliekų surinkimo kokybę, kaip ir mišrių komunalinių atliekų. VASA administruos pakuočių atliekų surinkimo grafikus, atsižvelgs į gyventojų poreikius ir sieks, kad sostinėje nebūtų perpildytų pakuočių atliekų konteinerių. 

„Naujos sutartys suteiks VASA tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę. Iki šiol tiesiogiai kontroliavome mišrių atliekų surinkimą sostinės gyventojams, o nuo šiol užtikrinsime ir kokybišką pakuočių atliekų surinkimą. Gyventojams bus suteikti trūkstami pakuočių atliekų konteineriai, šių atliekų išvežimo grafikai suderinti pagal gyventojų poreikius. Jau pora metų mišrios atliekos Vilniaus mieste išvežamos 99,8 proc. pagal grafiką. Tokio pat rezultato sieksime ir pakuočių atliekų surinkime,“ – teigia J. Prunskienė.

VASA primena nepamiršti laiku sumokėti rinkliavą už trečią ketvirtį iki rugsėjo pabaigos. Jei gyventojai turi skolą už rinkliavą, raginame susimokėti prieš pastatant rūšiavimo konteinerius.