Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Sostinė pasipildys 250 naujų tekstilės konteinerių

„Vilniaus atliekų tvarkymo administratorius“ (VASA) praneša gerą žinią – nuo šiol vilniečiams tvarkyti tekstilę sostinėje bus dar patogiau ir paprasčiau. Per artimiausias dvi savaites jau esančią 100 tekstilės konteinerių infrastruktūrą papildys beveik 250 naujų konteinerių. Naujieji tekstilės konteineriai atsiras tiek visiškai naujose sostinės vietose, tiek papildys jau esančius tekstilės surinkimo punktus. Tekstilės konteinerius gyventojai galės rasti ir jais pasinaudoti strategiškai patogiose miesto vietose – daugiausia jų bus įrengta prie prekybos centrų.

„Gyventojų apklausos, tiesioginė VASA darbuotojų komunikacija su klientais rodo augantį gyventojų norą gyventi tvariai bei atsakingai tvarkyti tekstilę. Praėjusiais metais specialiuose konteineriuose buvo surinkta 2219 tonų tekstilės. Turimi duomenys leidžia prognozuoti, kad šiais metais tekstilės sostinėje bus surinkta dar daugiau. Miestas auga, kartu auga miestiečių poreikiai atsakingai tvarkyti tekstilę. Norime, kad gyventojams tekstilės konteineriai visuomet būtų lengvai pasiekiami, kad tekstilė neatsidurtų mišrių atliekų konteineriuose, o galiausiai sąvartynuose,“ – teigia VASA vadovė Justina Prunskienė.

Kviečia mesti ir kokybišką tekstilę

Kartais gyventojai mano, kad jų daiktais, rūbais, avalyne pasinaudos kiti, todėl palieka juos prie konteinerių. Tai yra pažeidimas, už kurį yra skiriamos baudos. Taip atsikratomais daiktais niekas nebepasinaudoja, jie tampa atliekomis, kurios teršia miestą, gadiną mūsų kiemų vaizdą bei pykdo kaimynus. Galiausiai, už prie konteinerių paliktų atliekų sutvarkymą papildomai sumoka tuo konteineriu besinaudojantys gyventojai.

VASA atkreipia vilniečių dėmesį, kad į tekstilės konteinerius mesti galima ne tik tekstilės atliekas, bet ir gerą, tinkamą dėvėjimui, bet nebereikalingą tekstilę. Į tekstilei skirtus konteinerius gyventojai gali dėti drabužius, avalynę, užuolaidas, patalynę, minkštus žaislus, galanterijos gaminius – tokius kaip diržai, piniginės, rankinės, taip pat audinius ir jų atraižas. Į šiuos konteinerius metami daiktai turi būti švarūs ir sukrauti į maišus. Į tekstilės atliekoms skirtus konteinerius draudžiama mesti: sauskelnes, popierines, medines, stiklines, plastikines pakuotes, stiklo duženas, maisto ir augalų liekanas, gyvūnų ekskrementus bei mišrias komunalines atliekas.  Įmetęs į konteinerį tekstilę, gyventojas visuomet privalo uždaryti jo dangtį. Laikydamiesi šių taisyklių, apsaugosime kokybišką tekstilę ir ja galės vėliau naudotis kiti.

Tekstilės surinkimas ir tvarkymas

Tekstilės konteinerių turinį surenka speciali vežėjo mašina ir pristato jį į Tekstilės tvarkymo centrą. Čia tekstilės atliekos yra išrūšiuojamos. Drabužiai, avalynė ir namų tekstilė išrūšiuojama į beveik 100 skirtingų kategorijų pagal medžiagiškumą, sezoną, paskirtį. Kokybiški daiktai atrenkami pakartotiniam naudojimui, dalis tekstilės perdirbama į kitus gaminius, netinkama, sena ir susidėvėjusi tekstilė – sudeginama išgaunant energiją.

Naujų tekstilės konteinerių adresų sąrašas