Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Daugiabučių gyventojai kooperuojasi tvarkydami didelių gabaritų atliekas

„Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) džiaugiasi, kad jau antrus metus iš eilės auga individualios atliekų paėmimo paslaugos užsakymų skaičiai – lyginant su praėjusiais metais jie išaugo net 25%. Paslaugą užsisako ne tik pavieniai butų ir individualių namų savininkai, vis dažniau daugiabučių gyventojai susikooperuoja bendriems didelių gabaritų atliekų išvežimams.

„Šie išvežimai yra patogūs tiek gyventojams, tiek atliekų vežėjams. Atliekos surenkamos ir sutvarkomos greitai ir efektyviai, gyventojai gali atsilaisvinti rūsius, bendro naudojimo koridorius ir evakuacijos kelius nuo didelio gabarito atliekų. Vėžėjai atvažiuoja paimti atliekas darbo dienomis ir šeštadieniais,“ – pasakoja VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Romualdas Ambraška.

Užsisakant bendrą didelių gabaritų atliekų surinkimą, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad:

  • Nemokamai iš vieno buto išvežama iki 200 kg arba iki 8 vnt. atliekų. Pavyzdžiui, jeigu bendrą užsakymą sudaro 20 butų turinti laiptinė – nemokamai bus išvežama iki 4 tonų atliekų. Didesnis kiekis atliekų išvežamas mokamai (5 EUR už 10 kg);
  • Už didelių gabaritų daiktų išardymą yra atsakingi gyventojai;
  • Gyventojai turi sunešti atliekas į atlaisvintą vietą, prie kurios atliekų vežėjas galėtų lengvai privažiuoti ir jas surinkti;
  • Padangos ir kitos automobilių dalys, asbesto atliekos, žaliosios atliekos nėra išvežamos.

„Tai puikus būdas susitvarkyti atliekas ruošiantis ar vykdant namo renovaciją,“ – teigia iniciatyvus Buivydiškių g. 12 daugiabučio gyventojas Tomas, surinkęs savo kaimynų parašus ir padėjęs suorganizuoti bendrą didelių gabaritų atliekų išvežimą. Šio užsakymo metu buvo sutvarkyta 14 tonų gyventojų sukauptų atliekų. Atliekos buvo surinktos per dvi dienas, joms prireikė net septynių vežimų. Atsakingi gyventojai vežimo metu atlaisvino automobilių stovėjimo aikštelę, atsikratydami atliekomis, laikėsi visų paslaugos sąlygų.

„Smagu, kad vis mažiau didelių gabaritų atliekų yra neteisėtai paliekama bendrose konteinerių aikštelėse, o individuali atliekų paėmimo paslauga populiarėja. Atsakingai tvarkydami atliekas gyventojai išvengia baudų, gali džiaugtis tvarkinga aplinka!“ – sako R. Ambraška.

VASA kviečia iniciatyvius gyventojus, namų administratorius, bendrijų atstovus suorganizuoti didelių atliekų išvežimo paslaugą namui ar laiptinei. Tai greita, tvaru ir efektyvu! Daugiau informacijos apie paslaugą VASA puslapyje: https://vasa.lt/individuali-atlieku-paemimo-paslauga.