Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Mišrių komunalinių atliekų surinkimo vietose - tvarkingesnė aplinka

Reaguodama į gautą informaciją iš gyventojų dėl neuždarytų mišrių komunalinių atliekų konteinerių ir jų skleidžiamo nemalonaus kvapo bei sudaromos netvarkingos aplinkos, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė “Vilniaus atliekų sistemos administratorius” stebėjo ir išanalizavo atliekų surinkimo procesą jų surinkimo vietose, siekiant nustatyti susidariusios situacijos priežastis.

Nors didžiausią įtaką gyvenamosios aplinkos gerinimui turi vietos teritorijos tvarkytojai ir gyventojai, tačiau stebint atliekų surinkimo ir vežimo procesą, nustatyta, kad atliekų vežėjai, kurie už atliekų tvarkymą yra atsakingi jų surinkimo ir vežimo metu, dažniausiai pirmieji žengia netinkamą žingsnį. Pastebėta, kad atliekų surinkimo metu dažnai neuždaromi ištuštintų mišrių komunalinių atliekų konteinerių dangčiai, paliekant juos prispaustus prie statinių sienų.

Apie tai SĮ “Vilniaus atliekų sistemos administratorius” informavo keletą atliekų vežėjų ekipažų nurodant, kad  Minimalūs komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimai nustato: “Atliekos laikinai laikomos uždaruose konteineriuose su uždaromais liukais ir (ar) kitokia būtina apsauga nuo lietaus ir kito neigiamo aplinkos poveikio” (91.1 str.). Pažymėtina, kad po suteiktos informacijos, kitose atliekų surinkimo aikštelėse esančių mišrių komunalinių atliekų konteinerių dangčiai buvo uždaryti.

Informacija apie gyventojų nusiskundimus buvo perduota Vilniaus miesto savivaldybės administracijai.

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.