Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Komunalinių atliekų tvarkymas Estijos sostinėje Taline

SĮ “Vilniaus atliekų sistemos administratorius” domėjosi kaip tvarkomos komunalinės atliekos kaimyninės šalies Estijos sostinėje Taline. Informacija ir gerąja praktika apie nustatytą komunalinių atliekų tvarką, kilusias ir šiuo metu sprendžiamas problemas, keičiant komunalinių atliekų surinkimo principus sutiko pasidalinti Talino miesto savivaldybės Aplinkos departamento Priežiūros ir atliekų tvarkymo skyriaus vadovas Kristjan Mark  bei  Talino atliekų centro vadovo pavaduotoja Svetlana Sugiainen.

2014 metais įkūrus savivaldybės įmonę Talino atliekų centras, mieste atsirado centralizuotas atliekų tvarkymo modelis.  Pagrindinės Talino atliekų centro funkcijos apima atliekų turėtojų registro priežiūrą, mokesčio už atliekų tvarkymo paslaugas rinkimą bei atliekų turėtojų konsultavimą. Kitaip tariant, Talino atliekų centras atlieka tarpininko vaidmenį tarp atliekų surinkimo paslaugas teikiančių įmonių ir atliekų turėtojų.

Talino miesto teritorija yra suskirstyta į 13 atliekų tvarkymo zonų. Šiuo metu 5 atliekų tvarkymo zonos yra prisijungusios prie naujos sistemos, kurią koordinuoja Talino atliekų centras. Centras planuoja, kad likusios 8 zonos prisijungs prie sistemos iki 2017 metų pabaigos. Atliekų surinkimo paslaugų teikėjas renkamas viešuoju konkursu kiekvienai miesto zonai.

Centralizuotas atliekų tvarkymo modelis turėjo teigiamų rezultatų organizuoto atliekų surinkimo efektyvumui, o tai, savo ruožtu, padėjo Talino miestui efektyviau vykdyti savo, kaip atliekų tvarkymo koordinatoriaus, vaidmenį.

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.