Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Antras daikto gyvenimas - ne tik taupantiems

Neatsakingas vartojimas yra žalingas tiek ekonomikai, tiek gamtai bei tiek pačiam žmogui. Per savo gyvenimą žmogus išmeta maždaug 600 kartų daugiau atliekų nei pats sveria. O vidutiniškai vienam mūsų šalies gyventojui per metus tenka maždaug 450 kg atliekų. Beveik visi gamtos ištekliai, kuriuos turime šiandien - nyksta. Suprasdami tai turime vartoti atsakingai, pasitelkiant žiedinės ekonomikos principus ilginti daiktų vartojimą, juos perdirbti ar perleisti kitiems.

Būdų kaip prikelti nebereikalingus daiktus antram gyvenimui yra daugybė. Klysta manantys, kad jie naudingi tik siekiantiems sutaupyti. Pagalvokite, ar kada matėte kaimo turizmo sodybą, kurios nepuošia seni vežimo ratai? Ar lauko baldai pagaminti iš statybinių palečių? Prikelti nebereikalingus daiktus antram gyvenimui ne tik taupu, tai ir labai stilinga.

Svarbu prisiminti, kad gamindami naujus daiktus naudojame ribotus gamtos išteklius, o galiausiai juos išmesdami - teršiame aplinką. Tuo tarpu, daliai mūsų bendruomenės narių, šie daiktai gali būti labai naudingi. Lapkričio 18 - 26 dienomis, minėdami Europos atliekų mažinimo savaitę, prisidėkime prie šios iniciatyvos - prikelkime daiktus antram gyvenimui!

Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos interneto svetainėje. 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.