Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Sostinės konteinerinėse aikštelėse – inovatyvios vaizdo stebėjimo kameros

Efektyviai atliekų tvarkymo paslaugų kokybei užtikrinti Vilniuje prie konteinerinių aikštelių įrengtos 6 modernios stebėjimo kameros. Jose fiksuojami vaizdai, kaip gyventojai neatsakingai elgiasi su atliekomis.

„Su šiuo projektu startavome neseniai – pernai metų pabaigoje. Džiaugiamės jo sėkme ir teigiamais rezultatais. Vaizdo stebėjimo kameros skatina netvarkingus vilniečius keisti savo įpročius. Tai – akivaizdu. Tam tikrose Vilniaus gatvėse esančios konteinerinės aikštelės buvo tapusios tikrais sąvartynais, o įrengus kameras gyventojų elgesys pasikeitė. Mūsų tikslas ir yra žmonių elgsenos pokytis. Turime visi suprasti, jog mus supanti aplinka priklauso nuo mūsų pačių“, – sakė SĮ VASA direktorius Rimantas Juknevičius.

Kameros – kur daugiausia teršiama

Visame Vilniaus mieste patruliuoja SĮ VASA Atliekų vežėjų kontrolės skyriaus darbuotojai, kurie vertina konteinerinių aikštelių būklę. Pastebėjus, kad tam tikrose vietose neleistinai atvežamos atliekos ir susikaupė jų krūva – įrengiama vaizdo stebėjimo kamera. Situacija stebima maždaug apie savaitę, o neužfiksavus pažeidimų, kameros perkeliamos į kitas aikšteles.

„Siekiame, jog viskas vyktų kuo operatyviau ir kameras naudotume kuo efektyviau. Mūsų tikslas nėra pričiupti kuo daugiau aplinkos teršėjų. Mes norime, jog visiems gyventojams būtų patogu atliekas išmesti ir aplinka prie konteinerių būtų švari ,“ – pabrėžė SĮ VASA vadovas.

Už netinkamai išmestas atliekas – baudos

Keisti tokių žmonių suvokimą pastabomis, pokalbiais, gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, tenka imtis ir baudžiamųjų veiksmų. Sausio – vasario mėnesiais kameromis buvo stebimos 66 konteinerinės aikštelės ir užfiksuota 115 viešosios tvarkos pažeidimų.

„Pažeidėjai yra identifikuojami pagal valstybinį automobilio numerį ir duomenys iš karto yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Už atliekų išmetimą į ne tam skirtus konteinerius gresia baudos iki 600 eurų. Baudos dydis priklauso nuo įvairių faktorių – ar žmogus gailisi, ar tai besikartojantis elgesys,“ – kalbėjo SĮ VASA Atliekų tvarkymo paslaugos administravimo tarnybos vadovas Robertas Kiela.

Dažniausiai paliekamos stambios atliekos

Prie konteinerių gyventojai dažniausiai palieka didelių gabaritų atliekas. Anot SĮ VASA Atliekų tvarkymo paslaugos administravimo tarnybos vadovo, vaizdo įrašuose matyti, kaip gyventojai prie konteinerių tempia senus baldus, elektros prietaisus, padangas.

„Šias atliekas reikia vežti į didelių gabaritų atliekų aikšteles. Sostinėje tokių aikštelių turime penkias ir atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai. Šiuo metu stambias buityje susidariusias atliekas nemokamai taip pat galima pristatyti į specialiai tam skirtas surinkimo vietas. Grafikus rasite SĮ VASA svetainėje,“ – kalbėjo Robertas Kiela.

Atliekų šalinimo ir kultūros pokyčių link

SĮ VASA vadovas Rimantas Juknevičius kalbėdamas apie konteinerinėse aikštelėse įrengtų kamerų plėtrą ateityje, pabrėžė matantis jų perspektyvą ir naudą.

„Tai – efektyvi ir moderni prevencinė priemonė. Tikiu, jog ir toliau sėkmingai bendradarbiaujant su aukščiausios kvalifikacijos savo srities specialistais, ateityje šių kamerų tinklas tik plėsis. Visi drauge prisidėsime prie švaresnės mus supančios aplinkos ir gyventojų sąmoningumo didinimo,“ – sakė SĮ VASA direktorius Rimantas Juknevičius.

 

Kviečiame apsilankyti SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) „YouTube“ paskyroje „Švaresnis Vilnius“.

Nuolat atnaujinamuose vaizdo įrašuose pamatysite, kaip vilniečiai atsikrato didelių gabaritų atliekomis netinkamose vietose – prie konteinerių.

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.