Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume tobulinti savo svetainę. Pasirinkite dėl kurių slapukų naudojimo sutinkate. Daugiau informacijos

Būtini slapukai
Įjungti
Statistikos slapukai
Įjungti
Spausdinti

Vilniuje kai kur keičiami bendro naudojimo pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteineriai

Savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) informuoja, kad dėl liepos mėnesį pasirašytų naujų pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutarčių, šiuo metu Vilniuje keičiami bendro naudojimo antžeminiai konteineriai, keičiamos konteinerių aikštelių vietos, įrengiamos naujos aikštelės. Šie pokyčiai vyksta visose Vilniaus seniūnijose.

Tai yra pasiruošimo laikotarpis ir iki šių metų pabaigos atliekų surinkimo infrastruktūros pokyčiai bus baigti. Nuėmus konteinerius, nauji konteineriai turi būti pastatyti per vieną darbo dieną.  Atliekų vežėjai taip pat yra įpareigoti naujus konteinerius iš karto įtraukti į aptarnavimo grafikus savo sistemoje bei paviešinti juos savo interneto svetainėje.

 

Nauji antžeminiai pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų konteineriai

Sostinėje bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų varpelio formos konteinerius pakeis nauji ratukiniai konteineriai. Senieji konteineriai buvo neestetiški, ištepti grafičiais, kurių nebeįmanoma nuplauti, iš gyventojų buvo sulaukiama nemažai skundų, kad jais nepatogu naudotis.

Naujieji konteineriai yra juodo korpuso su skirtingų spalvų dangčiais: mėlyni dangčiai – popieriui ir kartonui, geltoni – plastikui ir metalui, žali – stiklui. Ant naujųjų konteinerių yra užklijuoti nauji informaciniai lipdukai, kuriuose detaliau nurodoma, ką galima, o ko negalima mesti į konteinerius.

Konteinerių kiekiai ir talpos yra parenkami pagal dabartinį atliekų susidarymą bei buvusių konteinerių talpą. Esant poreikiui atliekų išvežimo grafikas bus keičiamas, taip siekiant išvengti konteinerių persipildymo.

 

Dalyje seniūnijų keičiasi pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų vežėjai

Iki šiol šias seniūnijas (Verkių seniūnijoje, Fabijoniškių seniūnijoje, Žirmūnų seniūnijoje, Šnipiškių seniūnijoje, Žvėryno seniūnijoje, Senamiesčio seniūnijoje, Naujamiesčio seniūnijoje) aptarnaudavo du vežėjai: UAB „Ecoservice“ ir UAB „Ekonovus“. Pagal naująsias sutartis pakuočių atliekų ir antrines žaliavas šiose seniūnijose veš tik UAB „Ekonovus“

 

Gerės pakuočių atliekų surinkimo kokybė

Iki šiol VASA neturėjo teisinių priemonių šių atliekų vežėjų paslaugų kontrolei, nes buvusias sutartis administravo pakuočių tvarkymo organizacijos. Nuo šiol VASA galės užtikrinti tokią pakuočių atliekų surinkimo kokybę, kaip ir mišrių komunalinių atliekų. Vežėjams nesilaikant įsipareigojimų, bus pritaikomos sankcijos, skiriamos baudos.

​​​​​​​

Individualių namų gyventojai aprūpinti rūšiavimo infrastruktūra

VASA jau anksčiau informavo, kad iki rudens pabaigos rūšiavimo konteinerius turės visi, kurie dabar naudojasi individualiais mišrių komunalinių atliekų konteineriais. Daugiau informacijos skaitykite pranešime.